Er staat een kersenboom pal buiten het kantoor van Frontier Developments Ltd., een spelontwikkelingsstudio uit Cambridge. De creatieve omgeving bracht een idee voort, geboren uit de wind die door de bladeren blaast. Dat idee was LostWinds, gelanceerd voor WiiWare in 2008 en positief ontvangen. Met een beetje hulp van de Wii-afstandsbediening blies het spel een frisse wind door het platformgenre.
In het kantoor hebben we een afspraak met een paar van de belangrijkste mensen achter LostWinds en diens - volop in ontwikkeling zijnde - vervolg, LostWinds: Winter of the Melodias, voor een korte blik op het vervolg van hun oorspronkelijke titel voor WiiWare.
Het is meteen duidelijk dat we te maken hebben met een creatief team dat wel weet hoe het met ideeën moet omspringen. Stapels concept-tekeningen, personageschetsen en levelkaarten liggen verspreid over de vergadertafel. Het schildert een rijk en gemengd beeld van wat we te zien zullen krijgen op het scherm.
David Braben, voorzitter en oprichter van Frontier, trapt af: “Toen we begonnen met de ontwikkeling van LostWinds: Winter of the Melodias, was het onze uitdaging om hetzelfde niveau van innovatie en verrassing te leveren als het eerste spel, in plaats van op onze lauweren te rusten en er meer levels uit te 'persen'. Dus we concentreerden ons op grote nieuwe spelelementen die naadloos te combineren zijn met de krachten uit het eerste spel.







